Protokół posiedzenia Rady Szkoły z dn. 13.02.2018 r.

Spotkanie Rady Szkoły  rozpoczęło się o godz. 16.15. Prowadziła je  premier Rady Martyna Leder.

Porządek:

  1. Współpraca z Urzędem Dzielnicy.
  2. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.
  3. Zmiany w kalendarzu szkolnym.
  4. Wycieczki.
  5. Ekologia.
  6. Sport.

Ad 1. P. Ewa Korulska przekazała informacje o możliwości wzięcia udziału  w przygotowaniu  Wielkanocy dla samotnych seniorów.  Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Włochy 21.02.2018 o 12.00 ; udział w nim wezmą  Mateusz Perlański i Maciej Cegliński (Eldorado).

Ad 2. Klara Foryciarz przypomniała o młodzieżowym strajku klimatycznym. Marsz wyrusza o 17.30 spod pomnika Witosa. Klara  opowiedziała też o swoim udziale w audycji Radia Tok FM ; program był poświęcony  ekologii.

Ad 3. Kalendarz szkolny

  • Rada szkoły ustaliła, że bal – z polonezem – na zakończenie szkoły odbędzie się 31 maja. Możliwe jest zaproszenie osób towarzyszących.  Organizacją balu zajmują się P. Witold Stępień oraz Marcelina Ciechalska i Oliwia Ferduła (Endorfina).
  • Piknik Wolnościowy organizujemy 4 czerwca.

Ad 4. Planujemy rocznikowe wyjazdy przedwakacyjne.

Ad 5. Ochrona środowiska.

  • Helena Smoczyńska przedstawiła pomysł Pana Janka Goldsteina na skuteczniejsze sortowanie śmieci.
  • Kupujemy zmywarkę, dzięki której będzie można używać zwykłych naczyń zamiast jednorazowych plastikowych. Ogłaszamy akcję przygotowania posiłków  przez młodzież:  19 lutego jedzenie przygotowują klasy 8 , 20 lutego –  Phoeniksy i Ponadczasowi, 21  lutego –   Incepcja i Eldorado. Przez te trzy dni kupujemy jedzenie, a dochód przeznaczamy na zmywarkę.

Ad 6. Sport

P. Łukasz opowiedział o  powstaniu szkolnego klubu sportowego, co ułatwia formalności np. związane z wyjazdami sportowymi.

Następne spotkanie Rady Szkoły 13 marca o godzinie 16.00.

Protokołowała Agnieszka Kruszyńska