Postanowienia Sejmu z 20.12.2013

20 grudnia 2013

I. Sejm zaprzysiągł wybranych w wyborach sędziów pana Roberta Gmyza i Tymoteusza Hamana.

II. Sejm Szkolny Społecznego Gimnazjum Startowa postanawia, że:

1. Ostateczne nacobezu do egzaminów trymestralnych będzie podawane na miesiąc przed ich rozpoczęciem, ale plany pracy każdego nauczyciela, zawierajaće nacobezu, będą udostępniane w IDU uczniom i rodzicom na początku trymestru. Dopuszczalne zmiany w granicach 10-15 %
  2. Wnioski dotyczące nowych uchwał i ustaw będą publikowane w IDU na tydzień przed posiedzeniem.
  3. Posiedzenia Sejmu będą odbywać się o godzinie 17.00. w dni, w których nie odbywają się żadne inne wydarzenia szkolne.
  4. Sejm zaapelował do p. Artura o rzutniki w salach i nastawienie zegarów w szkole.
  5. Uczniowie są wpuszczani na lekcje zawsze mimo najdłuższego spóźnienia.
  6. Uczeń spóźniony nie przeszkadza innym gdy wchodzi na lekcję, w dzienniku notowana jest godzina, o której wszedł do sali lub liczba minut spóźnienia. System kontroli spóźnień ma służyć poprawie obyczajów i przestrzeganiu umowy społecznej, dotyczącej punktualności a nie obniżaniu stopni z zachowania. Po trymestrze odbędzie się ankieta wśród społeczności szkolnej na temat stopnia przestrzegania tej umowy.