Sprawozdanie ze Zgromadzenia Obywateli, 14.09.2015

Zgromadzenie Obywateli rozpoczęło się powitaniem i wypowiedzią Marszałka Konstantego Krzemienia. Pani Dyrektor zaproponowała rozpoczęcie dyskusji tematem telefonów. W dyskusji wyłoniły się następujące argumenty:

przeciw:

  • telefony są naszą własnością i mamy prawo ich używać
  • zakaz nie powoduje pożądanych skutków – uczniowie i tak ich używają tylko, że w ukryciu
  • potrzebujemy telefonów, aby być w kontakcie z rodzicami
  • nie odkładamy telefonów świadomie tylko przez narzucony zakaz
  • jesteśmy na tyle dojrzali, żeby kontrolować użycie komórek

Pojawiły się także argumenty za:

  • mniej osób gra na przerwach na telefonach
  • gdy nie gramy na przerwach na komórkach bateria starcza nam na dłużej(np. po lekcjach, kiedy są one potrzebne)
  • wciąż szukamy sposobów na rozwiązanie problemu i aktualnie przez pewien czas wypróbujemy ten sposób

Pan Krzysztof podkreślił również, że zakaz nie został wymyślony dla samego zakazania używania telefonów, lecz by mniej osób “siedziało cały czas w telefonach” a więcej się integrowało i rozmawiało ze sobą.

Przypomniano też, że ta kwestia cały czas jest otwarta. Ciągle myślimy jak by to zrobić by nie ograniczać praw i pomóc osobom uzależnionym, tak jak np. w zeszłym roku wprowadzono zasadę nie używania telefonów na przerwach/próby nieużywania, która nie wyszła. Również dlatego próbujemy tej metody.

Następnie przeszliśmy do tematu egzaminów końcowych. Pani Karolina objaśniła zebranym sposób obliczania oceny końcowej(zmianę w WZO), a Pani Dyrektor powiedziała, że egzaminy końcowe dla trzecich klas będą się różnić od egzaminów innych klas i będą wzorowane na egzaminie gimnazjalnym.

Pani Dyrektor powiedziała zgromadzonym o zmianach w Celach wychowawczych(wcześniej nazywanych Programem Wychowawczym). Poprosiła też o zastanowienie się jak w ramach klas możemy pomóc uchodźcom(nie koniecznie pieniężnie).

Następnie Zgromadzenie Obywateli Społecznego “Startowa” odbędzie się w Supraślu.
Następna Rada Szkoły odbędzie się w najbliższą środę(16.09), na długiej przerwie(13:30) w bibliotece. Zapraszamy wszystkich